Понеділок
24.06.2019, 18:25
Сайт не працює
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна МУЗЕЇ БОЙОВОЇ СЛАВИ Реєстрація Вхід
Категорії розділу
Дошкільна освіта [8]
Загальна середня освіта [58]
Новини законодавства [21]
До Дня Перемоги [17]
Закінчення навчального року [19]
Навчальні плани та програми [11]
Випускнику.Абітурієнту [30]
Методична робота [42]
Інформації.Оголошення [21]
Обдарована молодь [23]
ЛКТО [36]
Психологічна служба [9]
Виховна робота [54]

Архів записів

Статистика

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Порада
Для коректного відображення сайту рекомендуємо використовувати оновлені версії браузерів або браузерMozilla Firefox, що відрізняється безпечністю та стабільністю.
Словники
Словники України
Словники на rozum.org.ua
Словник.нет
Мир словарей
Перекладач на МЕТЕ
Транспорт
Харьков транспортный
Українські залізниці
ЮЖД
Дозвілля
Весь Харьков
Форма входу

Музей Бойової Слави «Харківщина в роки Великої Вітчизняної Війни» ЗОШ №10


Шкільний музей є однією із форм роботи з розвитку творчої самодіяльності й суспільної активності вчителів, учнів та батьків у процесі збору, дослідженні та оформленні матеріалів з історії, що мають виховну та науково-пізнавальну цінність.

Шкільний музей покликаний сприяти формуванню патріотизму, розширенню кругозору і виховання пізнавальних інтересів та здібностей учнів, оволодінню ними практичних навичок пошукової, дослідницької роботи.

У нашій школі діє музей Бойової Слави «Харківщина в роки ВВВ», заснований ще 15 жовтня 1978 року. Значне відновлення фондів музею відбулось в 2004 році (присвячене 60-річчю Перемоги у ВВВ). Поповнення і відновлення фондів музею йшло різними шляхами: організація екскурсій, походів, налагодження переписки й особистих контактів з різними організаціями й особами, установлення зв'язків з іншими шкільними музеями; проведення збору необхідних матеріалів на підставі попереднього вивчення літератури й інших джерел по відповідній тематиці; створення експозиційних виставок.


У своїй роботі музей підтримує тісні зв'язки з Радою Ветеранів Червонозаводського району та Червонозаводським райвійськкоматом.

На сучасному етапі в історико-патріотичній діяльності музею зацікавлені не лише вчителі, учні, батьки але й ветерани ВВВ. В роботі музею можна виділити такі напрямки роботи: пошуковий, бібліографічний, освітньо-масовий та науковий.

Пошукова робота розпочалася ще з моменту заснування школи – з 1964 року. Так склалося, що в школі працювали й навчалися ветерани та діти війни. Завдяки енергії цих людей та по велінню патріотичної ініціативи адміністрації школи і шкільних молодіжних організацій й було організовано музей. На початку свого існування (з 25 жовтня 1978 року) музей носив ім'я Героя Радянського Союзу льотчика Іржака, подвигу якого стосувалася більшість матеріалів музею. З 2001 року – Музей Героїв Харківського підпілля. У 2004 році для музею було виділене окреме приміщення, а 23 лютого 2005 року відбулося його святкове відкриття вже як Музею Бойової Слави «Харківщина в роки ВВВ». Завдяки багаторічній пошуковій діяльності в музеї зібрано інформацію про події ВВВ на Харківщині, матеріали про харківське підпілля, воїнів-іноземців, іменами яких названі вулиці міста, оформлено тематичні стенди. Пошукова діяльність у школі триває невпинно. Окремо слід відмітити накопичення інформації про представників Червонозаводського району, які брали участь у війні в Афганістані.


Бібліографічна робота в музеї включає в себе підбір музейних матеріалів до тем шкільних предметів, підготовку повідомлень за матеріалами пошукової роботи, складання тематики екскурсій, лекцій, планування та розробка презентаційних матеріалів.

Головними пріоритетами освітньо-масової роботи є екскурсії для школярів, батьків, ветеранів та всіх бажаючих, уроки-лекції для старшокласників, консультації, які дають як ветерани так і досвідчені учні-екскурсоводи, тематичні виставки, уроки мужності, лінійки пам'яті із запрошенням та привітанням на них ветеранів, зустрічі з колишніми випускниками, що вже відслужили в лавах збройних сил України поїздки до пам'ятних місць Харківщини.

Найскладнішим напрямком діяльності музею є наукова робота. Вона потребує вміння працювати із джерелами (листами, мемуарами, речовими пам'ятками) та науковою літературою. Результатом наукової роботи є не лише достовірність поданої інформації на стендах, але й систематизація подарованих ветеранами бойових нагород. Також за матеріалами музею учні старанно готують доповіді, реферати та пишуть роботи МАН. Ця робота передбачає співпрацю з бібліотеками та архівами міста.

Отже, головною метою роботи Музею Бойової Слави «Харківщина в роки ВВВ» є активізація діяльності учнів на пошуково-дослідницьку роботу, військово-патріотичне виховання підростаючого покоління на кращих традиціях служіння народу та вірність Україні, одержання і поглиблення знань про Другу Світову війну, вивчення маловідомих її сторінок, посилення уваги шкіл до життєвих проблем ветеранів, збереження історичної пам'яті народу.
Пошук

Тестпортал
ХРЦОЯО
Тестпортал
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2019